18.8 C
Białogard
wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

W tym sezonie grzejniki będą chłodniejsze

źróło: pixabay.com

Jak wynika z naszych informacji do zarządców nieruchomości w Białogardzie wpłynęły informacje od zarządu ZEC, które wskazują na obniżenie temperatury w sieci ciepłowniczej.

Jak wynika z treści e-mail, który dostali zarządcy nieruchomości w Białogardzie temperatura w instalacji centralnego ogrzewania zostanie obniżona o 10%.

Temperatura na wyjściu węzła cieplnego przy temperaturze na dworze 0 stopni C będzie miała 50 stopni C zamiast 55 w ciągu dnia. W nocy temperatura wyniesie 45 stopni C.

Oznacza to, że przy dobrze wykonanym ociepleniu budynków oraz dobrej regulacji sieci będzie można utrzymać w mieszkaniu temperaturę 20 stopni w dzień i 19 w nocy.

Obniżenie temperatury w sieci ciepłowniczej wynika najprawdopodobniej z problemów finansowych spółki, a także jej zadłużeniu względem innych podmiotów, o czym już informowaliśmy kilka miesięcy temu.

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. (ZEC Białogard), Grupa Kogeneracja Zachód SA jest spółką prawa handlowego, która w razie niewypłacalności, w każdym momencie może ogłosić upadłość. W takiej sytuacji tysiące mieszkańców miasta zostanie pozbawionych możliwości ogrzewania mieszkań.

Obniżenie temperatury w sieci stanowi pierwszy alert, czy władze miasta zdołają na niego zareagować? Zgodnie z art. 18 Prawa Energetycznego Do zadań własnych gminy w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną, ciepło i paliwa gazowe należy planowanie i organizacja zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe na obszarze gminy;

W razie problemów ZEC to na władzach miasta będzie spoczywał obowiązek rozwiązania problemów mieszkańców i ciepła w ich mieszkaniach, w porozumieniu z innymi podmiotami.

Jak podejdzie do tematu Burmistrz Bury, czas pokaże. Mamy nadzieję, że wszelkie decyzje nie zostaną podjęte zbyt późno.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj