18.8 C
Białogard
wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Prezes szpitala w Białogardzie pod gradobiciem pytań

źródło: powiat-bialogard.pl

Dziś w piątek 26 sierpnia odbyła się sesja Rady Powiatu w Białogardzie. Podczas sesji poruszono wiele kwestii, a jedną z nich była sytuacja szpitala w Białogardzie.

Podczas sesji Rady Powiatu uroczyście zakończono kadencję dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białogardzie Pani Danuty Stanczewskiej.

Później usłyszeliśmy raport dotyczący pracy i projektów realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Białogardzie.

Kolejną znaczącą kwestią była kwestia Szpitala w Białogardzie. Prezes zarządu spółki Regionalne Centrum Medyczne Sp. z o.o. Pan Piotr Skaskiewicz zreferował stan szpitala powiatowego za ostatnie pół roku. Poruszono kwestie finansowe, przeniesienia oddziałów, a także planów i pomysłów na dalszą działalność i rozwój placówki.

Radni, wykorzystując okazję, nie szczędzili pytań prezesowi szpitala, pytano o wyniki finansowe RCM, możliwość zbilansowania jednostki, przygotowanie do sezonu grzewczego, funkcjonowanie kuchni w szpitalu, zatrudnienie lekarzy etc.

Prezes nadwyraz dobrze poradził sobie z zadawanymi pytaniami, na każde z nich udzielił pełnej i merytorycznej odpowiedzi.

Dowiedzieliśmy się, że szpital wykonuje coraz więcej zabiegów, a także obsługuje coraz większą liczbę pacjentów, co przekłada się na środki wpływające na konto szpitala w ramach kontraktów z nfz.

W szpitalu uruchomiona zostanie pracownia tomografii komputerowej, udało się pozyskać środki i zakupić bardzo dobry tomograf.

Kuchnia szpitala planuje rozszerzyć działalność na inne jednostki, co również przełoży się na wynik finansowy.

Istnieje kilka koncepcji na zagospodarowanie nieruchomości szpitala na ul. Szpitalnej, jedną z nich jest otworzenie zakładu opieki długoterminowej.

Szpital przygotował się już do sezonu grzewczego.

Generalnie w ostatnim okresie kondycja finansowa szpitala poprawiła, się i możliwy jest dalszy rozwój placówki, co należy odebrać pozytywnie.

Dalej sesja przebiegała raczej spokojnie, było trochę uwag na temat pracy w komisjach i jak je usprawnić, jednak temat nie był ciągnięty zbyt długo.

Przedstawiono również koncepcję manufaktury spożywczej, dowiedzieliśmy się, jak ma ona funkcjonować i do jakich kręgów osób ma trafiać. Przedstawiono dokładnie to, o czym pisaliśmy wcześniej. Dowiedzieliśmy się jednak, że Politechnika Koszalińska przeprowadziła badania nad zapotrzebowaniem na tego typu usługi.

 

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj