0.9 C
Białogard
wtorek, 23 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Powiat wybuduje Manufakturę Spożywczą

Źródło: Dominik Kołodziejski/ facebook.com

Powiat białogardzki pozyskał środki na wybudowanie manufaktury spożywczej w Białogardzie. Celem inwestycji jest utworzenie przestrzeni w stylu regionalnym, w której bezie można wynająć przestrzeń produkcyjną i w odpowiednich warunkach sanitarnych wytwarzać, pakować i przechowywać regionalne wyroby.

Inwestycja ma zaktywizować osoby, które chciałyby zacząć swój biznes, związany z produkcją żywności i regionalnych produktów, lecz nie mają wystarczających środków na zakup odpowiedniego wyposażenia i sprzętu gastronomicznego.

Skorzystać z rozwiązań proponowanych przez Manufakturę Spożywczą będą mogli również aktualnie działający przedsiębiorcy, którzy wytwarzają produkty regionalne.

W samej Manufakturze mają znaleźć się: część przetwórcza z boksami kuchennymi z magazynem i chłodnią, sklep z produktami regionalnymi, restauracja, wędzarnia oraz sala spotkań.

Na inwestycję Powiat pozyskał 6 mln 800 tys. złotych środki pochodzą z III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów poPGR-owskich

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj