Białogard
piątek, 29 marca, 2024

Pobiegli za lisem! [FOTOGALERIA]

W sobotę, 15 kwietnia w Tychowie odbył się VI BIEG ZA LISEM!
Impreza z roku na rok gromadzi coraz większą grupę uczestników. Od jakiegoś czasu jest to rywalizacja w dwóch konkurencjach na dystansie 5 km: bieg oraz spacer nordic walking.
W tym roku na starcie stanęło 98 zawodniczek i zawodników.
Najszybciej trasę pokonał Igor Siódmiak, który jedocześnie o 5 sekund pobił rekord tej trasy! Drugi linię mety pokonał Patryk Prowancki, który dosłownie o metry przegrał rywalizację z Igorem. Trzeci był Łukasz Wirkus. Równie fascynująca i emocjonująca była rywalizacja wśród Pań. Dosłownie o kilka metrów wygrała koszalinianka – Agnieszka Konkel, która wyprzedziła szczeciniankę Antoninę Wirkus. Podium uzupełniła Magdalena Wiśniewska z Drawska Pomorskiego.
W rywalizacji Nordic Walking zwyciężali:
– wśród Pań – Dagmara Wieczorkowska, przed Moniką Knitter i Agatą Podgórską
– wśród Panów – Piotr Kleniewski, przed Piotrem Śmierciewem.
Sporą reprezentację stanowili mieszkańcy Gminy Tychowa. I tak – wśród Panów – mistrzem Tychowa został Dariusz Lenio, a wśród Pań – ex aequo – Karolina Rudzińska i Oliwia Rudzińska!
Najmłodszym uczestnikiem zawodów była Maria Świtlińska z Kołobrzegu (rocznik 2014), a najstarszym, najbardziej doświadczonym uczestnikiem – Marian Ostrowski ze Złocieńca (rocznik 1954).
Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali okolicznościowe medale, dla najlepszych przygotowano statuetki przygotowane przez lokalnego artystę – Tomasza Rogozińskiego oraz cenne pakiety prezentowe, a szczęśliwych 10 uczestników wydarzenia otrzymało równie ciekawe i cenne torby z zawartością.
źródło: Facebook – Urząd Miejski w Tychowie