2.4 C
Białogard
czwartek, 25 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Zmiany w rehabilitacji leczniczej w ramach KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zgodnie ze swym ustawowym obowiązkiem zapewnia rolnikom uprawnionym do świadczeń Kasy możliwość korzystania z rehabilitacji leczniczej, która jest organizowana we własnych Centrach Rehabilitacji Rolników, w formie 21-dniowych turnusów.

Do tej pory przeznaczona ona była dla osób podlegających ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy w pełnym zakresie; podlegających ubezpieczeniu wypadkowemu, chorobowemu i macierzyńskiemu na wniosek w pełnym zakresie nieprzerwanie co najmniej 18 miesięcy przed złożeniem wniosku o rehabilitację leczniczą oraz dla osób mających ustalone prawo do okresowej renty rolniczej z tytułu niezdolności do pracy, ale które zachowały zdolność do samodzielnej egzystencji.

Zgodnie z zapisami Ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników z dnia 28 kwietnia 2022 r. (Dz. U. z 2022 r. poz. 1155) od 1 stycznia 2023 r. możliwość skorzystania z 21-dniowego turnusu rehabilitacyjnego uzyskały również osoby uprawnione do emerytury rolniczej, a z 7-dniowego turnusu regeneracyjnego – osoby ubezpieczone będące opiekunami osób niepełnosprawnych.

źródło: Karlino.pl

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj