24.3 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Duże zmiany w funkcjonowaniu PSZOK w Białogardzie

Od 1 marca br. zmieniły się zasady odbierania odpadów przez PSZOK w Białogardzie. Wiele zmian utrudni mieszkańcom oddanie zbędnych odpadów.

Od tego miesiąca wprowadzono dla mieszkańców limity w odbiorze odpadów w białogardzkim punkcie PSZOK-u. Wprowadzono duże zmiany, które utrudniają oddawanie śmieci.

Aby oddać jakiekolwiek odpady komunalne, każda osoba musi okazać dokument – kopię wniesienia opłaty na rzecz Miasta Białogard za wywóz nieczystości za poprzedni miesiąc lub przedłożyć kopię zaświadczenia wydanego przez zarządcę nieruchomości o zamieszkaniu na danej nieruchomości. Kolejnym utrudnieniem jest konieczność okazania dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem i numerem PESEL. Jest to konieczne, w celu ewentualnego dochodzenia przez Miasto Białogard roszczeń z tytułu nieuiszczenia opłaty. Kolejnym utrudnieniem jest także obowiązek przedłożenia pracownikowi obsługi PSZOK upoważnienia do podpisania protokołu wraz z dowodem opłaty skarbowej od pełnomocnictwa w kwocie 17 zł (należy pamiętać, że jeżeli pełnomocnictwo udzielane jest małżonkowi, synowi, córce, rodzicom, dziadkom, wnukom lub rodzeństwu opłata skarbowa nie jest pobierana).

Oprócz powyższych utrudniających warunków wprowadzono także limity. Z jednej nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym lub z jednego lokalu mieszkalnego  można oddać tylko 4 zużyte opony, 400 kg odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Każdy kolejny kilogram spowoduje naliczenie opłaty za dostarczone odpady.

Wprowadzone roczne limity ilościowe wiążą się także ze zbieraniem dokumentów wydanych przez PSZOK, potwierdzających ilość i rodzaj przywiezionych na wysypisko śmieci. Jeżeli nie będziemy mieli dokumentów potwierdzających wcześniejsze oddanie śmieci, PSZOK może odmówić od mieszkańca przyjęcia kolejnej partii odpadów.

Źródło: Miasto Białogard

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj