4.9 C
Białogard
czwartek, 22 lutego, 2024
- REKLAMA -spot_img

Zmiany w dowództwie białogardzkiej straży

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie odbyła się uroczystość, podczas której komendant st. bryg. Dariusz Szperlak zdał swoje obowiązki odchodząc na emeryturę. Pełniącym obowiązki komendanta białogardzkiej straży mianowany został st. mł. bryg. Piotr Niewiadomski.

Uroczystość zainaugurował meldunek złożony Zastępy Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Markowi Popławskiemu przez mł. bryg. Mariusza Wentę. Następnie głos zabrał ustępujący komendant st. bryg. Dariusz Szperlak, dziękując za owocną współpracę strażakom, bratnim służbom oraz samorządowcom z powiatu białogardzkiego. Na zasłużoną emeryturę komendant odchodzi po 29 latach służby, z czego półtora roku spędził dowodząc Komendą Powiatową PSP w Białogardzie.

Przejmujący obowiązki mł. bryg. Piotr Niewiadomski zadeklarował gotowość do pełnienia nowych obowiązków i wyraził nadzieję na dobrą współprace. P.o. komendanta od lat służy w białogardzkiej jednostce.

Podczas uroczystości głos zabrali także zaproszeni goście, m.in. ustępujący Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Tomczyk oraz przedstawiciele władz samorządowych. Starosta białogardzki Piotr Pakuszto wraz z wicestarostą Dominikiem Kołodziejskim przekazali upominki na ręce ustępującego komendanta. Starosta Piotr Pakuszto podkreślił:

Cieszę się, że nasza straż mogła rozwijać się pod Pana skrzydłami. Życzę spełnienia w nowej roli, odpoczynku i spokoju. Z pewnością może Pan pożegnać się ze służbą z poczuciem dumy i satysfakcji z dobrze wypełnionej misji.

Ponadto starosta złożył gratulacje na ręce nowego komendanta i zadeklarował pełne poparcie dla jego działań i chęć współpracy i wsparcia przez Powiat Białogardzki.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj