Białogard
piątek, 26 kwietnia, 2024

Zapaśnicy AKS Białogard pokazali klasę w Pelplinie

źródło: AKS Białogard/ facebook.com

W dniach 10-11 luty 2023 w Peplinie w woj. pomorskim odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. W zawodach wzięła udział 6 reprezentantów AKS Białogard.

Doskonale zaprezentowali się Zbigniew Baranowski (kat. 97 kg), który może pochwalić się złotem, Wiktoria Chołuj (kat. 68 kg) zdobyła srebro, a Nikola Wiśniewska (kat. 53 kg) zakończyła rywalizację z brązowym medalem.

Pozostali reprezentanci Białogardzkiego klubu również pokazali się z dobrej strony, zajmując przyzwoite miejsca w swoich kategoriach tj.: Mateusz Karasiński (kat. 86 kg) zajął V m-ce,  Mirosław Pilarczyk (kat.92 kg)  zajął VII m-ce, Szymon Ligocki (kat. 65k) zajął IX m-ce.

Dla zawodników Szymona Ligockiego, Mateusza Karasińskiego oraz Nikoli Wiśniewskiej, były to pierwsze zawody, w których walczyli z seniorami, gdyż jeszcze są juniorami.

W zmaganiach oprócz zawodników z Polski udział brały również ekipy z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Macedonii, Litwy oraz Belgii.