22.1 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Zakończyła się sesja absolutoryjna w Powiecie

źródło: http://www.powiat-bialogard.pl/

Wczoraj w mieście dziś w Powiecie Białogardzkim odbyła się sesja absolutoryjna, podczas której radni udzielali wotum zaufania Zarządowi Powiatu, a także udzielali absolutorium w związku z wykonaniem budżetu Powiatu w roku 2021

Radni Powiatu podczas głosowań zdecydowali zarówno o przyjęciu „Raportu o stanie Powiatu za rok 2021”, udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu, a także przyjęli „Raport z wykonania budżetu za rok 2021” jak i udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu.

Sama sesja odbyła się w spokojnej atmosferze, choć należy zaznaczyć, że żywą dyskusję podczas głosowania uchwały o stanie powiatu za rok 2021 wzbudził temat ochrony środowiska, szczególnie problemów składowania odpadów w Gminie Białogard, a także stanu wód w Powiecie.

Radni zarzucali Zarządowi Powiatu zbyt małe zaangażowanie w działania w tych kwestiach. Jednak jak wskazywał Starosta białogardzki Piotr Pakuszto, kwestie utylizacji odpadów, należą do zadań własnych gminy, a nie powiatu, co potwierdziło SKO w wydanym przez siebie orzeczeniu. Natomiast Powiat Białogardzki jest w stanie zasiąść do rozmów z Wójtem gminy, jeżeli ten wyrazi taką chęć i złoży odpowiedni wniosek do powiatu, co pozwoli uruchomić legalne działania pomocowe. W sprawie wód wskazywano na prawne ograniczenia możliwości działania różnych służb i jednostek, które ze względu na rozmyte kompetencje nie mogą całościowo zająć się rozwiązaniem sprawy.

Drugim istotnym tematem był rozwój Szpitala w Białogardzie i plany wobec jednostki. Tutaj na pytania radnych odpowiadał Prezes Zarządu RCM Sp. z o.o. w Białogardzie Pan Piotr Skaskiewicz, który udzielił szerokich wyjaśnień, na temat sytuacji finansowej szpitala, możliwości pozyskiwania środków na działalność, oraz planów rozwoju działalności szpitala w najbliższym okresie.

Do głównych planów rozwojowych RCM Sp. z o.o. w Białogardzie, należy rozszerzenie działalności o otworzenie oddziału ortopedycznego, który mógłby dokonywać zaawansowanych zabiegów w tym zakresie jak np. alloplastyka biodra, a także uzyskanie zgód na ten cel w NFZ. Gdyż wszelka działalność szpitali, nawet prowadzonych w formie spółki z o.o. wymaga wcześniejszych ustaleń z wojewódzkimi oddziałami NFZ.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj