4.9 C
Białogard
czwartek, 22 lutego, 2024
- REKLAMA -spot_img

Zajęcie profilaktyczne w bibliotekach na terenie Gminy Białogard

Dnia 21 listopada br. w filii bibliotecznej w Pomianowie, 23 marca br. w bibliotece w Stanominie oraz 28 kwietnia br. w filii bibliotecznej w Rogowie uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w warsztatach z profilaktyki uzależnień prowadzonych przez pana Jerzego Protasiuka i Małgorzatę Szaryńską z Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Stanominie.

Prowadzący szkolenie przybliżyli problematykę używania i nadużywania alkoholu, papierosów i narkotyków, zjawiska uzależnień, skąd się biorą i jaki jest ich początek. Wspólnie omówiono negatywne skutki picia alkoholu i zażywania narkotyków oraz zagrożeń jakie niosą z sobą uzależnienia. Uczniom przekazano niezbędną wiedzę dotyczącą podejmowaniu właściwych decyzji, wykształcenie nawyku zdrowego stylu życia i radzenia sobie ze stresem i rozwiązywania problemów bez sięgania po substancje uzależniające.

Przekazanie tych ważnych informacji w sprawie profilaktyki połączone z pogadanką przybliżyło uczniom 7 i 8 klas szkoły podstawowej jakie niebezpieczeństwa niosą ze sobą uzależnienie we współczesnym świecie.

W dniach 22 i 24 maja br. w filii bibliotecznej w Podwilczu odbyły się zajęcia profilaktyczne dla dzieci w wieku 7-13 lat przeprowadzone przez panią bibliotekarkę. Zostały poruszone kwestię profilaktyki uzależnień od alkoholu, narkotyków czy dopalaczy. Uczestnicy wykonali plakaty profilaktyczne promujące życie bez nałogów.

W bibliotece w Stanominie uczestniczyło 26 uczniów, w filii bibliotecznej w Rogowie 29 uczniów, w filii bibliotecznej w Podwilczu 12 uczniów a w filii bibliotecznej w Pomianowie 33 uczniów.

Serdeczne podziękowania za przeprowadzone zajęcia dla pana Jerzego i pani Małgorzaty oraz dla pana Andrzeja Sajewskiego, dyrektora WOTUW w Stanominie za chęć współpracy z bibliotekami.

Źródło, foto i opracowanie: http://biblioteka-stanomino.pl/ – Ewa Juszczyk-Lachs

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj