18.8 C
Białogard
wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Za nami Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

źródło: bialogard.policja.gov.pl

10 września obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, który został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża. Święto ma na celu uświadomienie nie tylko jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy, ale co najważniejsze jej praktyczną naukę.

Znajomość prawidłowych metod udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna. Z tej okazji policjanci wspólnie z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym Powiatu Białogardzkiego oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną udali się do przedszkola Motylek oraz Przedszkola Miejskiego Nr 2. Przedszkolaki odbyły wyjątkowe zajęcia z zakresu bezpieczeństwa.

Dzieci uczyły się  reagowania w sytuacjach zagrożenia, a także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem tego dnia jest uwrażliwienie na potrzebę niesienia pomocy, a także wykształcenie w dzieciach właściwych podstaw zasad postępowania w razie wypadków. Dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy a także poznawały numery służb ratunkowych. Po zajęciach teoretycznych dzieci mogły zdobytą wiedzą wypróbować na fantomach, co czyniły z wielkim zaangażowaniem.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj