Białogard
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Za nami 22. Puchar Bałtyku dzieci i młodzików w zapasach [GALERIA]

źródło: Facebook Powiat Białogardzki

W ubiegłym tygodniu odbył się XXII Puchar Bałtyku dzieci i młodzików w zapasach im. Mieczysława Lisa. W memoriale upamiętniającym założyciela i pierwszego trenera AKS Białogard wzięło udział 202 zawodników z 13 klubów.

Najliczniejszą reprezentację – 42 zawodników – wystawił organizator turnieju, Atletyczny Klub Sportowy Białogard – zapasy styl wolny. Podopieczni trenerów Patryka Woźniaka, Dawida Takunowa, Mateusza Żylińskiego oraz młodzicy i młodziczki pod wodzą Kamila Skaskiewicza i Cezarego Jastreba pewnie wygrali klasyfikację drużynową i zdobyli złoty medal. Srebro przypadło Zapaśniczy Klub Sportowy w Białogardzie, a po brąz sięgnęła ekipa LKS Feniks PESTA Stargard.
Medale oraz upominki dla zawodników wręczali m.in. starosta białogardzki Piotr Pakuszto i wicestarosta Dominik Kołodziejski.
Dodajmy, że w imprezie wzięli udział zawodnicy z Białogardu, Karlina, Świdwina, Koszalina, Szczecina, Pyrzyc, Stargardu, Kozielic, Międzyzdrojów, Wolina, Świecia i Koronowa.
W trakcie wydarzenia, które odbyło się 3 grudnia w Białogardzie, uhonorowana została również najbardziej utytułowana zapaśniczka AKS – Wiktoria Chołuj. Przypomnijmy, że Wiktoria niedawno wywalczyła wicemistrzostwo świata, a kilka miesięcy wcześniej obroniła tytuł mistrzyni Europy U23.

Źródło: Powiat Białogardzki