10.8 C
Białogard
wtorek, 21 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Wywiad ze Starostą Białogardzkim Piotrem Pakuszto w Panoramie Białogardzkiej

źródło: Panorama Białogardzka/Facebook.com

W dniu 3 listopada 2022 roku w Panoramie Białogardzkiej ukazał się wywiad z Panem Piotrem Pakuszto Starostą Białogardzkim.

Podczas wywiadu poruszono kilka istotnych kwestii, które z pewnością frapują dużą grupę mieszkańców.

Na początku poruszono temat szkół średnich i podsumowania ich działalności, co było szeroko omawiane na ostatniej sesji Rady Powiatu. Dowiedzieliśmy się, że białogardzkie szkoły przyjęły większą liczbę uczniów niż uprzednich latach. Rokuje to pozytywnie, względem edukacji młodzieży w Powiecie.

Część wypowiedzi Starosty Powiatu w Białogardzie dotyczyła manufaktury spożywczej, a także powołania fundacji, która będzie zarządzała tym podmiotem w imieniu Powiatu w Białogardzie.

Dalej omówiono plany inwestycyjne w Regionalnym Centrum Medycznym. Bardzo dobrą wiadomością dla mieszkańców jest informacja, o planach zakupu tomografu, a także otwarcia poradni Urologicznej i Neurologicznej w Szpitalu.

Nie zabrakło tematów, które ostatnio rozgrzały społeczność miasta Białogard w  ostatnim czasie. Pierwszym była kwestia przenosin Warsztatów Terapii Zajęciowej w Białogardzie. Jak się okazuje, miasto popełniło podczas działania kilka błędów proceduralnych, które rzutują na możliwość przeniesienia jednostki do tej określonej lokalizacji. W sprawę mocno zaangażowany jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które nadzoruje wykonanie zadania przez miasto.

Drugą kwestią poruszoną podczas wywiadu, była kwestia niefortunnej wypowiedzi Burmistrz Białogardu, która rzucona mimochodem nagrała się podczas sesji rady miasta i niestety dotyczyła jednego z Radnych Miejskich. Starosta Białogardzki mówił o panowaniu nad emocjami i stresie związanym z obecną kadencją rzutującymi na pewnego rodzaju reakcje i zachowania.

Całość wywiadu można posłuchać poniżej.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj