4.9 C
Białogard
czwartek, 22 lutego, 2024
- REKLAMA -spot_img

Wystartowała Kwalifikacja Wojskowa w naszym regionie

1 lutego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Białogardzkim. Wojskowa Komisja Lekarska pracuje w hali białogardzkiego LO. Kwalifikacja potrwa do 15 lutego.

Celem kwalifikacji wojskowej jest wprowadzenie danych do ewidencji wojskowej oraz określenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby wojskowej osób podlegających obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej oraz tych, które zgłosiły się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, a mają ukończony 18 rok życia.

Kwalifikację wojskową zainaugurował Piotr Pakuszto starosta białogardzki. To właśnie zadaniem powiatu jest przygotowanie odpowiedniego zaplecza do działań komisji. Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk. Piotr Malitowski zapewnił, że kandydaci chcący wstąpić do służby wojskowej mogą dowiedzieć się wielu ciekawych szczegółów i poznać zakres działania wojska w trakcje kwalifikacji. W tym celu przygotowano materiały promocyjne i ulotki. Ponadto obecni podczas kwalifikacji żołnierze chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj