10.8 C
Białogard
wtorek, 21 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Wykluczenie mieszkańców najwyższą formą demokracji ?

W 2018 i 2019 roku odbywały się w Białogardzie cieszące dużą popularnością edycje tzw. Budżetu Obywatelskiego. W pierwszym roku zaplanowano w budżecie miejskim na ten cel 200.000 zł, natomiast w drugim roku aż 400.000 zł. Co się dalej stało z tym programem ? Nie wiadomo.

Budżet Obywatelski to możliwość udziału mieszkańców w tworzeniu i kreowaniu różnych przedsięwzięć, inwestycji i wydarzeń miejskich. Zarówno w ciągu pierwszego jak i drugiego roku, ta forma aktywizacji mieszkańców cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

W ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok zgłoszonych zostało aż 30 propozycji. Jednak nie wszystkie propozycje uzyskały wówczas akceptację. Aż osiem przepadło. Nie miały właściwej liczby podpisów, opiewały na wyższą kwotę niż 50 tys. zł albo konieczna była współpraca z innymi podmiotami, by je zrealizować, a tego budżet nie przewidywał. 8 z nich zostało zrealizowanych, m.in. oświetlenie ścieżki zdrowia wokół stadionu miejskiego oraz montaż inteligentnej ławki solarnej, renowacja boiska sportowego na os. Olimpijczyków, automatyczne defibrylatory AED w miejscach publicznych – bezpieczniejszy Białogard, czy cykl imprez letnich odbywających się na białogardzkich osiedlach pt. ALECYRKI.

Co stało się, że ten program nie jest kontynuowany? Dlaczego w kolejnych latach nie dano szansy mieszkańcom na realizację swoich zamierzeń i pomysłów ? 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj