16.5 C
Białogard
niedziela, 23 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Wojna rosyjsko-ukraińska trwa już rok

źródło: www.ukrainianinpoland.pl

Rok temu rozpoczęła się wojna za naszą wschodnią granicą. Rosja zaatakowała Ukrainę. Pełnoskalowe działania militarne ruszyły 24 lutego 2022 tuż przed godziną 5.00 (godz. 4.00 w Polsce). Celem agresora było zdobycie Ukrainy w kilka dni…

Od lutego ubiegłego roku siły zbrojne Putina atakują infrastrukturę cywilną, w tym budynki mieszkalne, szpitale, fabryki, sklepy, kościoły, szkoły i miejsca kultury. Dokonują wielu barbarzyńskich aktów. Symbolem zbrodni wojennych Rosji na Ukrainie jest Bucza. Należy podkreślić, że najazd Rosji na Ukrainę spowodował największy kryzys uchodźczy w Europie od czasów II wojny światowej.
Dzięki Polsce Ukraina przetrwała i nadal może walczyć z rosyjską hordą o niepodległość, o swój byt. Polacy jako jedyni od początku inwazji Rosji udzielają pomocy i schronienia milionom obywateli Ukrainy. Wsparcie humanitarne płynęło z wszystkich zakątków Polski.

w Białogardzie i Powiecie Białogardzkim rozpoczęto zbiórki żywności, odzieży i innych najbardziej potrzebnych produktów dla ludności ukraińskiej. Powiat Białogardzki organizował transporty tych darów. Przyjęto również setki uchodźców z okupowanej Ukrainy.
W rocznicę agresji Rosji na Ukrainę Piotr Pakuszto – Starosta Białogardzki szczególnie gorąco dziękuje służbom, organizacjom, stowarzyszeniom, wolontariuszom i wszystkim tym, którzy bezinteresownie i otwarcie pomagali, pomagają i nadal chcą pomagać obywatelom Ukrainy „Dziękuję za Wasze zaangażowanie, za Waszą gościnność i otwarte serca” – powiedział starosta.

Warto dodać, że dzięki wspólnym działaniom obywatele Ukrainy przebywający w miejscowościach powiatu białogardzkiego mogą żyć, rozwijać się i uczestniczyć w naszej lokalnej społeczności. Dzieci i młodzież z Ukrainy korzystają ze ścieżki edukacyjnej w naszych szkołach, a dorośli podjęli pracę w wielu branżach. Co ważne, wśród uchodźców znaleźli również lekarze i pielęgniarki, którzy świadczą pracę w Regionalnym Centrum Medycznym, przychodzą z pomocą pacjentom, mieszkańcom naszego powiatu.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj