16.5 C
Białogard
niedziela, 23 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Warsztaty lokalnego ożywienia społeczno-gospodarczego na rzecz aktywizacji mieszkańców i rozwoju gminy Tychowo

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Koszalinie we współpracy z Urzędem Miejskim w Tychowie zaprasza do udziału w II Warsztatach, których celem jest lokalne ożywienie społeczno-gospodarcze gminy Tychowo.

Warsztaty odbędą się w dniu 22 kwietnia 2023 r. (sobota) w Urzędzie Miejskim w Tychowie w godzinach 10.00 – 14.00.

Do udziału zapraszamy przedstawicieli samorządu lokalnego Gminy Tychowo, radnych, sołtysów, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców, kadrę edukacyjną oraz wszystkich aktywnych mieszkańców, którzy widzą potrzebę rozwoju swoich lokalnych społeczności.

Celem warsztatów jest: lokalne ożywienie społeczno-gospodarcze w gminie, aktywizacja  i integracja lokalnej społeczności, wspólne określenie lokalnych zasobów i problemów gminy.

Na drugich warsztatach omówione zostaną materiały wypracowane przez uczestników pierwszego spotkania (Beczka lokalnych problemów i zasobów) oraz dobre praktyki w zakresie współdziałania lokalnej społeczności na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego w województwie zachodniopomorskimPriorytetem będzie praca warsztatowa poświęcona diagnozie pięciu składników środowiska społeczno-gospodarczego Gminy Tychowo.

Najważniejsze korzyści z warsztatów to:

  1. Integracja liderów lokalnych środowisk, tj. samorządu, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych.
  2. Diagnoza środowiska społeczno-gospodarczego oraz potrzeb lokalnej społeczności.
  3. Promocja lokalnych zasobów
  4. Poznanie dobrych praktyk i wymiana doświadczeń
  5. Budowanie społeczeństwa obywatelskiego dbającego o swoją „małą ojczyznę”.

Państwa aktywny udział w warsztatach niewątpliwie przyniesie wymierne korzyści. Współdziałanie wszystkich podmiotów, organizacji i mieszkańców jest w stanie zaowocować jeszcze większym rozwojem i podniesieniem jakości życia w Państwa gminie.

W załączeniu program warsztatów.

Prosimy o telefoniczne lub mailowe potwierdzenie udziału w warsztatach na adres: e.kaczanowska@karrsa.pl,  telefonicznie: Ewa Kaczanowska 515 281 109, Marzena Mural 697 849 152, Teresa Janik  502 077 253

źródło: Tychowo.pl

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj