22.1 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

W Tychowie powstanie Gminna Rada Seniorów

20 grudnia delegacja seniorów złożyła na ręce Burmistrza Tychowa p. Roberta Falany wniosek o powołanie Gminnej Rady Seniorów w Tychowie.

Pod wnioskiem podpisało się 52 seniorów (na 50 wymaganych podpisów) dając Burmistrzowi i Radnym Rady Miejskiej sygnał poparcia dla utworzenia ciała konsultacyjnego – reprezentującego głos i potrzeby osób powyżej 60 r. ż. z terenu Gminy Tychowo.

Cieszymy się z aktywności osób starszych, z ich zaangażowania w zbieranie podpisów, upowszechnianie informacji o planach powołania Rady Seniorów w środowisku i motywację do współpracy Pierwszy, najważniejszy krok za nami. Zakończyliśmy też na ten rok pracę nad statutem Gminnej Rady Seniorów. Kolejnym krokiem będzie podjęcie uchwały w sprawie utworzenia Gminnej Rady Seniorów Gminy Tychowo i nadania jej statutu.

Proces powstawania Gminnej Rady Seniorów realizowany jest w ramach projektu „Czas na nas – dialog obywatelski i partycypacja w wybranych powiatach Województwa Zachodniopomorskiego”, współfinansowany ze środków Programu NOWEFIO 2021-2030.

foto i opracowanie: Tychowo.pl

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj