16.5 C
Białogard
niedziela, 23 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

W Młodzieżowym Domu Kultury odbył się Koncert dla Daniela [galeria]

źródło: Facebook Młodzieżowy Dom Kultury Białogard

20 kwietnia w MDKu odbył się koncert charytatywny dla Daniela. Udało się zebrać 6.393zł. 

To był cudowny wieczór w Młodzieżowym Domu Kultury. Piękne występy taneczne, kolorowe stroje, cudowne wokalne popisy wychowanków placówki i nie tylko. Do tego licytacje ciekawych fantów i kiermasz ciast, a co najważniejsze, otwarte serca i bezinteresowna pomoc pełna nadziei i uśmiechu.
Organizatorzy czyli Wolontariat Łączymy Pokolenia dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizacje tego wydarzenia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Białogardzki Piotr Pakuszto.

W akcję zaangażowani byli wszyscy wolontariusze naszego wolontariatu – mówi Joanna Mąka – koordynator. Wszyscy dzielnie poradzili sobie z przygotowaniem imprezy – dodaje.

Na twarzy Danielka i jego mamy udało wywołać uśmiech. Daniel urodził się trochę za wcześnie, bo w 31 tygodniu ciąży. Był normalnym noworodkiem, tylko trochę mniejszym. Nic nie wskazywało na to, że z jego zdrowiem jest coś nie tak. Nagle zaczęły dziać się dziwne rzeczy… Uwięziło go własne ciało. Pojawiła się asymetria, zez, bardzo silnie wzmożone napięcie mięśniowe. Piąstki zaciskał tak mocno, że aż siniały. Płakał głośno w dzień i nocy nikt nie wiedział, jak mu pomóc. Gdy Daniel skończył rok, postawiono diagnozę: mózgowe porażenie dziecięce. Jest to choroba nieuleczalna. Jedynym lekiem na niepełnosprawność jest rehabilitacja, rehabilitacja i… jeszcze więcej rehabilitacji.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj