22.1 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

W Karwinie uroczyście oddano do użytku teren wokół zbiornika wodnego

29 lipca 2023 roku w Karwinie odbył się Letni Piknik Integracyjny na zakończenie projektu Staw czyli inwestycji pn. „Budowa infrastruktury turystyczno- rekreacyjnej na terenie Gminy Karlino poprzez zagospodarowanie zbiornika wodnego w miejscowości Karwin”. Dofinansowanie rewitalizacji terenu pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w ramach Lokalnej Grupy Działania „Siła w Grupie” z Gościna i wyniosła ponad 93 tys. zł.

Przedmiotem inwestycji była rozbudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na terenie Gminy Karlino poprzez zagospodarowanie zbiornika wodnego w miejscowości Karwin. W ramach inwestycji dno zbiornika zostało odmulone do poziomu pierwotnego terenu. Brzegi zbiornika zostały wytyczone tak, aby linia brzegowa znajdowała się wyłącznie na jednej działce nr 257 obr. Karwin, oraz zostały umocnione brzegi faszyną. Skarpy zbiornika zostały ukształtowane i obsiane trawą.

Przy zbiorniku wodnym powstały elementy małej architektury, które mają służyły do rekreacji. Są to m.in. wiata konstrukcji drewnianej z dachem pokrytym gontem bitumicznym wyposażone w ławki i stoły. Wokół zbiornika zlokalizowane zostały również ławki oraz miejsce na ognisko. W najbliższym czasie zbiornik będzie również zarybiony dzięki czemu z obiektu będą mogli korzystać wędkarze dla rekreacyjnego połowu ryb.

Piknik odbył się w rodzinnej atmosferze, na którym nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych takich jak: dmuchane zjeżdżalnie, zaplatanie warkoczyków, tatuaże z henny. Natomiast dorośli mogli biesiadnie spędzić czas na świeżym powietrzu rozkoszując się przysmakami z grilla oraz kawiarenki pod chmurką.

Zadanie zrealizowane w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w ramach Lokalnej Grupy Działania „Siła w Grupie” z Gościna.

 

Wartość projektu: 193.401,72 zł

Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 93.993,00 zł

Środki własne: 99.408,72 zł.

źródło i foto: Karlino.pl

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj