2.4 C
Białogard
czwartek, 25 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

W Karlinie obok hali powstanie hotel

źródło: Urząd Miasta i Gminy Karlino

W Karlinie przy Homanit Arenie rozpoczęła się budowa Hotelu i Ośrodka Wypoczynkowo-Edukacyjnego.

Wg założeń kompleks ma być oddany do użytku w 2024 roku. Obiekt był naszym marzeniem już w momencie, gdy rozpoczynaliśmy budowę hali widowiskowo-sportowej. Z dwóch powodów samorząd nie mógł rozpocząć takiej inwestycji. Po pierwsze działalność hotelowa nie jest zadaniem własnym gminy, a po drugie nie było zewnętrznych źródeł finansowania – mówi Waldemar Miśko – Burmistrz Karlina.

Hala Homanit została oddana do użytku 8 lat temu. Od tamtego czasu szukano pomysłu finansowania budowy kompleksu. Udało się, na chwilę obecną gotowe są ławy fundamentowe. W przyszłym roku hotel będzie w stanie surowym zamkniętym – wskazuje burmistrz Miśko.

Ośrodek Wypoczynkowo-Edukacyjny będzie dostępny zarówno dla grup sportowych, tworząc tym samym razem z halą i jej wyposażeniem kompleksową ofertę szkoleniową. Będzie zapleczem dla uczestników zawodów, ale też będzie pierwszym w Karlinie hotelem.  Pokoje będą dwuosobowe. W sumie będzie ich 20, ale w razie potrzeby inwestycja pozwala na dobudowę jednego piętra i zwiększenie ich liczby. Projekt uzupełnia sala konferencyjna i zaplecze gastronomiczne.

Burmistrz Karlina zdradza, że marzeniem jest stworzyć lokalny ośrodek sportu. Niezbędny będzie gruntowny remont i przebudowa kompleksu stadionowego i nad tym projektem właśnie pracujemy – zapowiada burmistrz Karlina Waldemar Miśko.

Źródło: gk24

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj