15 C
Białogard
poniedziałek, 20 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

W Karlinie już nie kupicie węgla po preferencyjnej cenie

żródło: pixabay.com

Z uwagi na nikłe zainteresowanie zakupem węgla po cenie preferencyjnej ze strony mieszkańców gminy Karlino oraz głównie leżących po stronie przyczyn logistycznych – Gmina Karlino kończy proces sprzedaży węgla w imieniu własnym.

Mając na względzie określone w umowie ze Spółką Skarbu Państwa Węglokoks z siedzibą w Katowicach warunki możliwości dokonania zakupu węgla, co najmniej 25 ton dla każdego zamówienia (warunek obligatoryjny) oraz brak możliwości jego dystrybucji poza osoby ustalone w ustawie z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U. z 2022 r. poz. 2236).

Ustalono ostateczny termin na możliwość złożenia wniosku o zakup węgla po cenie preferencyjnej i dokonanie za niego zapłaty do dnia 17 marca 2023 roku, pod jednym jednakże warunkiem, iż ogólna ilość zgłoszonego zapotrzebowania ze strony mieszkańców tut. Gminy, po dniu 10 marca 2023 r., będzie stanowiła co najmniej 15 ton węgla.

W przypadku braku powyższej ilości – wpłacone kwoty do kasy tut. Urzędu, będą zwracane wpłacającym w sposób ustalony przez nich ustalony.

DLA PRZYPOMNIENIA – uprawionym do zakupu węgla po cenie preferencyjnej jest mieszkaniec gminy Karlino, który spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym, przy czym ogólna ilość zakupionego węgla na jedno gospodarstwo domowe nie może przekroczyć trzech ton. Gmina Karlino sprzedaje węgiel za cenę 1.800,00 zł. brutto za jedną tonę. Wszelkich dodatkowych informacji można uzyskać w siedzibie Urzędu – pokój nr 4 u pracownicy Urzędu Pani Joanny Zachażewskiej lub telefonicznie pod numerem (+48) 535 372 849 oraz u Sekretarza Gminy Karlino pod numerem (+48) 668 442 913.

źródło i opracowanie: Karlino.pl

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj