16.5 C
Białogard
niedziela, 23 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

W Białogardzie powstanie poradnia zdrowia psychicznego i punkt krwiodawstwa

źródło: Paweł Wiśniewski/prk24.pl
Szpital w Białogardzie cały czas się rozwija, w tym roku postanowiono o otworzeniu ważnych dla mieszkańców elementów ochrony zdrowia tj. poradni zdrowia psychicznego, oraz punktu krwiodawstwa.
„Poradnia zdrowia psychicznego powstanie w przejętym przez powiat budynku przy ul. Nowowiejskiego w Białogardzie. – Przekażemy ten budynek dla szpitala powiatowego, co pozwoli prowadzić w tę poradnię. Ponadto chcemy, by nadal funkcjonował tu punkt krwiodawstwa – powiedział Piotr Pakuszto, starosta białogardzki.
 
– Razem ze szpitalem szczecineckim przystąpiliśmy do programu centrów zdrowia psychicznego. Prowadzimy świadczenia zdrowotne dla mieszkańców powiatu białogardzkiego, a także spoza niego – poinformował Piotr Skaskiewicz, prezes Regionalnego Centrum Medycznego w Białogardzie.”
Oba punkty mają rozpocząć swoją działalność w 2023 roku.
„Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że rozwój białogardzkiego szpitala to przykład wzorowej współpracy między rządem a samorządem. – Przekłada się on na zadowolenie pacjentów – dodał.”
Od dłuższego czasu obserwujemy rozwój szpitala w Białogardzie, otworzono nowy oddział chirurgiczny, przeniesiono całą działalność jednostki na ul. Chopina 29. Planowane jest otwarcie pracowni tomograficznej. Ponadto w RCM działa również własna kuchnia, która znacznie poprawiła jakość posiłków, które trafiają do pacjentów.
W ramach działalności RCM można skorzystać z różnorodnych programów profilaktycznych np. badań pod kątem raka jelita grubego.
Wile przekształceń, które miały miejsce w RCM w Białogardzie możliwe było, dzięki pozyskaniu środków z programu Nowy Ład realizowanego przez rząd.
- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj