21.7 C
Białogard
sobota, 18 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Uwaga na silny wiatr

źródło: imgw.pl

Od godz. 07:30 dnia 17.02.2023 r. (piątek) do godz. 07:30 dnia 18.02.2023 r. (sobota) prognozuje się wystąpienie na terenie powiatu białogardzkiego, silnego wiatru o średniej prędkości do 85 km/h, w porywach do 110 km/h.

IMGW prognozuje wystąpienie silnego wiatru nawet w stopniu 3 na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Warto pamiętać, by odpowiednio zabezpieczyć się przed wiatrem, np. nie stawiać samochodów pod drzewami, usunąć rzeczy z balkonów, gdyż mogą ulec zniszczeniu lub stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

W piątek dostaniemy się pod wpływ rozległego układu niżowego i pojawią się opady deszczu związane z chłodnym frontem atmosferycznym.

Co więcej, w nocy z piątku na sobotę (17/18.02) i w sobotę nad południową Skandynawią i Bałtykiem przemieści się głęboki ośrodek niżowy z układem frontów. Przyniesie on jeszcze więcej deszczumiejscami około 15 mm na 12 godzinmożliwość burz, ale przede wszystkim bardzo silny i niebezpieczny wiatr.

Na Wybrzeżu porywy mogą sięgać 120 km/h, w głębi lądu około 80-90 km/h. Na Bałtyku spodziewamy się silnego sztormu. W sobotę wiatr będzie wiał z północnego zachodu, co będzie stanowiło dodatkowe zagrożenie dla rejonów nadmorskich. Wiatr zacznie słabnąć stopniowo w nocy z soboty na niedzielę.

źródło: gmina białogard oraz imgw.pl

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj