22.1 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Usługa door-to-door w Karlinie

źródło: UM Karlino

Gmina Karlino zaprasza mieszkańców do skorzystania z bezpłatnej usługi indywidualnego transportu door-to door ! To specjalna usługa przygotowana dla osób chorych oraz mających problemy w komunikowaniu się w szczególności z uwagi na niepełnosprawność intelektualną, chorobę psychiczną, schorzenia neurologiczne, całościowe zaburzenia rozwojowe lub inne ograniczające mobilność.

Realizacja projektu w Gminie Karlino rozpoczęła się w 2021 roku. Z usług mogą skorzystać osoby z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności czyli takie, które mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się np. ze względu na ograniczoną sprawność, posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub równoważne), jak i osoby nieposiadające takiego orzeczenia, które ukończyły 18 rok życia oraz mające trudności w samodzielnym przemieszczaniu się ze względu na ograniczoną sprawność i wymagają wsparcia w zakresie mobilności w celu zwiększenia jej integracji społeczno-zawodowej. Aby skorzystać z ww. usług należy spełnić odpowiednie warunki, m.in. osoba musi poruszać się na wózku inwalidzkim, o kulach, jest osobą niewidomą, słabowidzącą lub ma problemy w komunikowaniu się.

Osoby, które chciałby skorzystać z tej usługi, muszą formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej MGOPS w Karlinie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Karlinie lub Urzędu Miejskiego w Karlinie.
Formy kontaktu:
mailowy: door-to-door@karlino.pl;
telefoniczny ( np. przy użyciu sms-a): nr telefonu 690 990 254;
bezpośrednio w siedzibie MGOPS w Karlinie – ul. Traugutta 6.

Wartość realizowanego projektu wynosi 1.063.680,00 zł, z czego Wkład Funduszy Europejskich wyniósł aż 896.469,50 zł.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj