21.7 C
Białogard
sobota, 18 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Upały w Powiecie, część urzędów pracowała krócej

źródło: pixabay.com

Dzisiaj w całym regionie doświadczyliśmy upałów. Wysoka temperatura sprawiła, że niektóre zakłady pracy zdecydowały się na wcześniejsze zakończenie pracy.

Wysokie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia, dlatego też należy pamiętać o zachowaniu ostrożności. Ważne jest dostarczanie do organizmu wody oraz niezbędnych soli mineralnych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP temperatura w pracy nie powinna być niższa niż 18 stopni i wyższa niż 28 stopni Celsjusza w pomieszczeniach na zewnątrz 25 stopni.

Gdy temperatury są wyższe, pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom wodę. Część pracodawców zdecydowało się na wcześniejsze zamknięcie zakładów pracy. Również kierownicy części jednostek administracji i urzędów zdecydowali się na skrócenie dnia pracy.

Wiele urzędów nie posiada klimatyzacji. W warunkach upałów, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 35 stopni Celsjusza, klimat wewnątrz pomieszczeń staje się uciążliwy. Należy dodać, że w pokojach często pracuje po kilka osób.

Również osoby, chcące załatwić sprawy administracyjne w upalne dni odczuwają większy dyskomfort, ze względu na panujące temperatury. Stąd też decyzja o skróceniu godzin pracy.

Informację o skróceniu pracy jednostek administracji zawsze można uzyskać, dzwoniąc do właściwej jednostki w danym dniu, lub obserwując ich strony internetowe.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj