3.9 C
Białogard
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Ta historia poruszyła wszystkich – Jest wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku pod Dobrowem.

We wtorek w białogardzkim Sądzie Rejonowym zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło pod Dobrowem.

Przypomnijmy: W nocy z 23 na 24 listopada 2022 roku drogą z Tychowa do Dobrowa autem osobowym poruszały się trzy osoby, dwaj mężczyźni oraz 17latka.

Kierowca osobowego Citroena nie dostosował swojej prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Dwaj mężczyźni trafili do szpitala, 17 letnia mieszkanka powiatu białogardzkiego poniosła śmierć na miejscu zdarzenia. Za kierownicą osobówki siedział dobrze znany organom ścigania mężczyzna, który nie tylko nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami ale także spoczywał na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W chwili zdarzenia mężczyzna był pod wpływem alkoholu oraz metaamfetaminy. Już na etapie przesłuchania w prokuraturze 29 letni Radosław N. przyznał się do stawianych mu zarzutów ale odmówił składania wyjaśnień.

Sprawca tragicznego wypadku, dnia 27 czerwca 2023 stanął przed Sądem Rejonowym w Białogardzie. Decyzją sądu 29 letni Radosław N., mieszkaniec Białogardu został skazany na 8 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Jak wskazał pełnomocnik rodziny ofiary, mecenas Piotr Kajszczak, kara nie jest w najniższej granicy ustawowego zagrożenia jednakże żadna kara nie zwróci życia ludzkiego, rodzina pozostaje w głębokiej żałobie i jej celem było jak najszybsze zakończenie postępowania karnego.

Foto OSP Tychowo Opracowanie Grzegorz Galant Głos Koszaliński

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj