3.9 C
Białogard
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Szpital w Białogardzie chce rozwiązania umowy z ZEC

źródło: gk24.pl

Szpital w Białogardzie chce rozwiązania umowy ze spółką ZEC.

Półmilionowy dług szpitala w Białogardzie wobec ciepłowniczej spółki ZEC zostanie spłacony w lutym. Władze powiatu chcą teraz same dbać o ciepłą wodę i kaloryfery w lecznicy.

„Z przykrością należy stwierdzić, że obowiązujące przepisy nie dają możliwości, by powiat białogardzki udzielił poręczenia lub gwarancji bankowej spółce ZEC” – powiedział na konferencji prasowej w dniu 24 stycznia Dominik Kołodziejski, wicestarosta białogardzki.

Potwierdził to Piotr Skaskiewicz, prezes Regionalnego Centrum Medycznego w Białogardzie.

„Rozliczamy się z Narodowym Funduszem Zdrowia w systemie kwartalnym (…), spłaciliśmy 220 tysięcy złotych naszego zadłużenia wobec ZEC, a kolejne 320 tysięcy złotych spłacimy do 20 lutego” – zapowiedział.

Starosta Białogardzki Piotr Pakuszto dodał, że szpitalna spółka chce rozwiązać polubownie umowę z ZEC na dostarczanie ciepła. „Nie zgadzamy się na swego rodzaju szantaż i stawianie nam ultimatum. Chcemy więc się uniezależnić. A mamy do tego możliwości” – dodał. Szpital ma własną kotłownię, musiałby jedynie odkupić przyłącze gazowe. Wtedy będzie mógł zawrzeć umowę bezpośrednio z PGNiG.

Powiat Białogardzki kończy też przetarg na budowę własnej farmy fotowoltaicznej. To zapewni około 60-70 procent potrzebnej energii dla obiektów jednostek powiatu.

Źródło: gk24.pl

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj