14 C
Białogard
poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Święto białogardzkich zapasów, worek z medalami rozwiązany

Niesamowite wyniki osiągnęli zapaśnicy z Białogardu w ostatni weekend. Nasi zawodnicy wzięli udział w dwóch imprezach, na których pokazali się z najlepszej możliwej strony.

Pierwszą imprezą były Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Dąbrowie Górniczej. W imprezie w kategoriach męskich wzięło udział 5 zawodników z AKS w Białogardzie.

Złote medale zdobyli w kat. 70kg Krzysztof Bieńkowski oraz kat. 97kg Zbyszek Baranowski
Bartek Lis po bardzo dobrej walce przy prowadzeniu 13:10 z Malte Gutmann mistrzem Niemiec Juniorów po niefortunnym błędzie i wpadce na plecy plasuje się tuż za podium.
V m-ce 65kg Bartosz Lis
V m-ce 97kg Mirosław Pilarczyk
VII m-ce 65kg Marcel Jastreb

W kategoriach kobiecych wzięły udział 4 zawodniczki AKS w Białogardzie i wszystkie zdobyły medale:

Wiktoria Chołuj i Julia Nowicka zdobyły złoto
Nikola Wiśniewska i Katarzyna Kosińska zdobyły brązowe medale
Warto zaznaczyć, że Krzysztof Bieńkowski, Zbyszek Baranowski oraz Wiktoria Chołuj, dzięki swoim zwycięstwom będą mieli szansę powalczyć o kwalifikacje olimpijskie.
Kolejnym turniejem, w którym wzięli dział nasi zawodnicy były Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Kadetów i Kadetek w zapasach styl wolny i zapasach kobiet w Świdwinie. AKS Białogard Reprezentowało 7 zawodników.
Olaf Jurkiewicz zdobył złoto
Emilia Madajczyk – srebrny medal
Mateusz Kuchta – srebrny medal
Artemio Roman – brązowy medal
Barwiński Dorian – brązowy medal
W tym samym turnieju wzięli udział zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego w Białogardzie, którzy z zawodów również zaprezentowali się doskonale, zawodnicy ZKS osiągnęli następujące wyniki:
Piotrowski Szymon 65kg – złoty medal
Bugajczyk Maja 69 kg  –  złoty medal
Ciesielska Maja 49 i 53 kg . Maja walczyła w dwóch kategoriach które wygrała (2 złote medale)