18.8 C
Białogard
środa, 19 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Światowy Dzień Roweru i pomoc dla Piotra [WIDEO]

W tę niedzielę 4 czerwca odbędzie się impreza pod hasłem Światowy Dzień Roweru. Będzie też okazja, aby pomóc Piotrkowi Milczarkowi bohaterskiemu strażakowi.

Rowerowa impreza rusza od godz. 07:00 na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białogardzie, gdzie znajdować się będzie punkt rejestracyjny, start i meta. Do pokonania pętla o długości 12 km, chętni mogą wykręcić więcej.

Co ważne, każdy przejechany kilometr może pomóc! Starosta białogardzki Piotr Pakuszto zadeklarował, że za każde przejechane podczas imprezy 10 km przeznaczy z prywatnych środków, złotówkę na rehabilitację Piotra Milczarka.

Wszelkie niezbędne informacje i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie powiatu białogardzkiego w LINKU

Przypomnijmy – Piotr jest strażakiem! Wracając ze służby, był świadkiem wypadku samochodowego. Jako strażak i człowiek, który w życiu kieruje się zasadą, że nikogo nie wolno zostawiać bez pomocy, był jedynym, który pośpieszył z ratunkiem…

Mimo zachowania wszelkich środków ostrożności potrąciło go jedno z nadjeżdżających aut. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował ciężko rannego Piotrka do szpitala w Koszalinie.

Przez pierwsze trzy tygodnie podłączony do respiratora walczył o życie, niestety nadal jest w śpiączce.
- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj