4.9 C
Białogard
wtorek, 5 marca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

źródło: gov.pl

Jak co roku, w drugą sobotę września obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy.  To dobry czas, aby przypomnieć sobie, dlaczego pierwsza pomoc, a także szkolenia z jej udzielania są tak ważne.

Dzień ten ma na celu uświadomienie społeczeństwa, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy i promowanie właściwych postaw.

Światowy dzień pierwszej pomocy to inicjatywa Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (największego ruchu humanitarnego na świecie). Został ustanowiony w 2000 roku i od tego czasu cyklicznie, każdego roku obchodzimy go jako międzynarodowe święto. Celem jest zwrócenie uwagi na to, że pierwsza pomoc jest umiejętnością niezbędną w codziennym życiu, a odpowiednie działania podjęte szybko i umiejętnie mają znaczenie i przynoszą korzyści. Światowy dzień pierwszej pomocy ma na celu promowanie właściwych postaw społecznych, a także zasad udzielania pierwszej pomocy.

Wszystkim niosącym pierwszą pomoc składamy jak najszczersze życzenia, a w szczególności ratownikom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Powiatu Białogardzkiego.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj