21.7 C
Białogard
sobota, 18 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Sukces białogardzkiego artysty

źródło: archiwum Arkadiusza Jaskulskiego

Co roku w całej Polsce odbywają się eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej. W tym roku odbyła się już 67. edycja tego wydarzenia.

W województwie zachodniopomorskim za eliminacje miejskie, powiatowe i wojewódzkie tego Amatorskiego Ruchu Artystycznego odpowiedzialni są Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz lokalne instytucje kultury. W Białogardzie co roku także odbywają się eliminacje tego prestiżowego wydarzenia. Przegląd podzielony jest na turniej teatrów jednego aktora, turniej recytatorski i wywiedzionego ze słowa oraz turniej poezji śpiewanej.

Od wielu lat udział w tym przedsięwzięciu bierze białogardzki aktor, miłośnik sztuki teatralnej Arkadiusz Jaskulski. W tym roku jury w eliminacjach ogólnopolskich turnieju wywiedzione ze słowa, pierwszego miejsca nie przyznało, a jedynie dwa wyróżnienia. Jedno z nich trafiło do białogardzkiego artysty. Jest to pierwsza osoba w historii konkursu z Białogardu, która zdobyła tak prestiżowe miejsce.

Gratulujemy sukcesu i życzymy wszystkim miłośnikom sztuki teatralnej, aby jak najowocniej zdobywali zaszczyty teatralnych scen ogólnopolskich.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj