18.8 C
Białogard
środa, 19 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Stowarzyszenie „Białogard Ponad Podziałami” przeprowadziło ankietę dla mieszkańców

Wiele szumu w ostatnią niedzielę wywołała ankieta, przeprowadzona przez stowarzyszenie „Białogard Ponad Podziałami” wśród mieszkańców Białogardu. W ankiecie zapytano o sprawy ważne dla Białogardzian. 

Na profilu Facebook Stowarzyszenia mogliśmy przeczytać:

„Mieszkańców Białogardu trzeba traktować poważnie. Tak myślimy i tak robimy. Dlatego postanowiliśmy zapytać białogardzian o kilka istotnych spraw dotyczących naszego miasta. Zorganizowaliśmy dziś z grupą fantastycznych wolontariuszy prawdziwą anonimową ankietę uliczną. To nasza prywatna inicjatywa. Ankieta nie dotyczyła dzisiejszych wyborów parlamentarnych czy też referendum. Anonimowa i dobrowolna ankieta dotyczyła spraw, o których dyskutują mieszkańcy naszego pięknego miasta. Bo jeśli chcesz wiedzieć, co myślą mieszkańcy Białogardu, to po prostu zapytaj Ich o to. Tak też zrobiliśmy”

Rzeczywiście patrząc na pytania, które zadano podczas ankiety, mogliśmy zobaczyć, że dotyczą rzeczy ważnych z punktu widzenia mieszkańców, rzeczy, o których jako mieszkańcy chcemy decydować.

Podczas ankiety zapytano o:

  • Temat utworzenia Straży Miejskiej
  • Temat strefy płatnego parkowania
  • Metodę naliczania opłat za odpady
  • Proponowane przez mieszkańców zmiany w Ich sąsiedztwie
  • Zapytano także o preferencje wyborcze białogardzian, dotyczące przyszłorocznych wyborów burmistrza miasta.

Do dnia dzisiejszego publiczną deklarację startu w przyszłorocznych wyborach na burmistrza złożyły dwie osoby: pani Emilia Bury oraz pan Piotr Pakuszto. Dlatego Ich nazwiska znalazły się w tym pytaniu.

Ankieta została dobrze przyjęta przez mieszkańców, niektórzy jednak zaatakowali jej organizatorów poprzez wezwanie policji na miejsce jej przeprowadzenia, zarzutem, jaki stawiano, było łamanie ciszy wyborczej.

Jak tłumaczą organizatorzy: „Nic takiego nie miało miejsca. Ankieterzy, poza lokalami wyborczymi, zadawali pytania z listy, które nie miały nic wspólnego z wyborami parlamentarnymi lub agitacją.”

Policja szybko wyjaśniła sprawę, a ankietę można było prowadzić w dalszym ciągu.

Jak wskazuje Stowarzyszenie „Nieznajomość prawa wyborczego źle świadczy o osobach, które chciały chyba zablokować przeprowadzenie tej prostej ankiety i uniemożliwić mieszkańcom wypowiedzenia się na ważne tematy. A przecież to bardzo ważne, żeby mieszkańcy Białogardu mogli wypowiedzieć się w sprawach, które Ich dotyczą! Na tym polega właśnie demokracja i realny dialog z mieszkańcami.”

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj