3.9 C
Białogard
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia, teraz słono za to zapłaci

Kierowca VW Caddy przekonał się, że nie ma taryfy ulgowej dla tych, którzy rażąco lekceważą przepisy ruchu drogowego. W poniedziałek mieszkaniec powiatu białogardzkiego spowodował kolizję na terenie miasta Białogard, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Zgodnie z nowym taryfikatorem ukarano go mandatem karnym w wysokości 5000 zł.

W poniedziałkowe popołudnie na terenie miasta Białogard doszło do kolizji dwóch pojazdów VW Caddy oraz Seat Tarraco, po której sprawca uciekł z miejsca. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie rozpoczęli czynności, które miały doprowadzić ich do ustalenia sprawcy zdarzenia.

Dzięki własnym ustaleniom oraz zaangażowaniu funkcjonariuszy Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie udało im się ustalić i dotrzeć do sprawcy kolizji, którym okazał się młody, niespełna 18-letni mężczyzna nieposiadający uprawnień do kierowania.

Mężczyzna zapytany o okoliczności zaistniałego zdarzenia ,przyznał się do spowodowania kolizji tłumacząc się, że uciekł z miejsca zdarzenia z obawy przed konsekwencjami, gdyż nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Jednak konsekwencje dla młodego mężczyzny okazały się bardzo dotkliwe. Policjanci za spowodowanie kolizji oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia, zgodnie z nowym taryfikatorem, nałożyli na niego mandat karny w wysokości 5000 zł, a na konto sprawcy trafiło 10 pkt karnych. Ponadto w związku z brakiem uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi został przeciwko niemu sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Białogardzie.

foto i opracowanie: bialogard.policja.gov.pl

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj