16.5 C
Białogard
niedziela, 23 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Sołectwa z dofinansowaniem od Marszałka Województwa

źródło: https://wrir.wzp.pl/

W 6 sołectwach powiatu białogardzkiego dzięki środkom pochodzącym od Marszałka Województwa zachodniopomorskiego w ramach konkursu „Granty Sołeckie 2022” powstanie różnorodna infrastruktura.

W Malonowie (gm. Karlino) zrealizowany zostanie projekt „Bezpiecznie, bajecznie”, który zakłada budowę ogrodzenia wokół istniejącego placu zabaw, co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci bawiących się w tym miejscu. Koszt realizacji projektu to 17.918,34 zł.

W Pobłociu Wielkim (gm. Karlino) zostanie wybudowany Plac Zabaw ze zjeżdżalnią, który mieścić się będzie przy świetlicy wiejskiej.  Koszt budowy infrastruktury to 17.121,60 zł.

W miejscowości Borzysław (gm. Tychowo) wybudowana zostanie siłownia zewnętrzna.

W Dobrowie (gm. Tychowo) doposażona zostanie infrastruktura sportowa.

W Rychówku (gm. Białogard) zostanie zakupiony i zamontowany piec CO w sali wiejskiej

W Białogórzynie (gm. Białogard) zmodernizowane zostanie Boisko, by mogło stanowić miejsce spotkań młodzieży.

Wszystkie sołectwa otrzymały na realizowane przez siebie projekty po 15 000 zł i znalazły się wśród 180 innych sołectw, które wzięły udział w konkursie realizowanym przez Marszałka Województwa zachodniopomorskiego

Należy dodać, że sołectwa województwa zachodniopomorskiego mogły do 15 kwietnia (drogą pocztową) składać projekty, w ramach konkursu, a z każdej gminy mogły zostać wytypowane po dwa sołectwa, które otrzymają ww. środki w zależności od sumy punktów, które zgromadził dany projekt.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj