24.3 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Śniadanie biznesowe w ramach cyklu „Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna w drodze”

W dniu 28 września 2023 roku odbyło się śniadanie biznesowe w ramach cyklu „Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna w drodze”

 

W wydarzeniu wzięli udział przedsiębiorcy z Białogardu i okolic. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, a wśród nich Pani, Emilia Bury Burmistrz Miasta Białogard, Pan Piotr Pakuszto Starosta Białogardzki, oraz Burmistrz Gminy i Miasta Karlino Waldemar Miśko. Na miejscu znaleźli się również Prezes Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno Gospodarczych Tomasz Wegner, oraz Prezes Invest Park Białogard Waldemar Gorzelak.

 

Podczas spotkania omówiono działalność przedsiębiorców z regionu białogardzkiego i okolic. Reprezentanci firm krótko przedstawili profile swojej działalności.

 

Część edukacyjną rozpoczęto od prezentacji programu Polskiej Strefy Inwestycji. Pan Bartosz Świtała, opowiedział o korzyściach wynikających ze współpracy z Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. Przedstawił również firmy z powiatu białogardzkiego, które już korzystają z ulgi podatkowej w obszarze Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Slupsk Special Economic Zone i odnoszą sukcesy w swojej działalności.

 

Uczestnicy mieli okazję posłuchać przedstawiciela firmy Plastmoroz, pana Wacława Moroza, który opowiedział praktycznie, dlaczego warto skorzystać ze wsparcia strefowego.
Następnie Marcin Ingielewicz przedstawił usługi dla przemysłu oferowane przez Słupski Inkubator Technologiczny – SIT, w tym druk i skanowanie 3D.

 

Podczas wydarzenia udało się przekazać wartościową i kompleksową wiedzę na temat funduszy europejskich, prezentację poprowadził Krzysztof Szczepanik z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Koszalinie oraz instrumentu, jakim jest fundacja rodzinna, tutaj wiedzą z uczestnikami podzielili się Karol Ciszak i Maciej Kaczmarek z firmy Deloitte Polska).

 

Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń podczas ciepłego posiłku w Restauracji Bistro Jajo.

 

źródło i foto: Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A./ facebook.com

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj