18.8 C
Białogard
środa, 19 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Rozpoczyna się budowa manufaktury spożywczej w Białogardzie

Dziś 5 października wykonawcy zostanie oficjalnie przekazany plac budowy pod Manufakturę spożywczą. Wyłoniona w przetargu białogardzka firma MATEXIM prace budowlane ma zakończyć w lipcu 2024 roku.

Manufaktura spożywcza zostanie wybudowana w Białogardzie przy ul. Kołobrzeskiej w sąsiedztwie Inkubatora Technologicznego.

Na tę inwestycję Powiat Białogardzki pozyskał 6 mln 800 tys. złotych dofinansowania z rządowego funduszu Polski Ład, skierowanego do mieszkańców terenów po byłych PGR-ach.

Wkład z powiatowego budżetu to ok. 15% całkowitych kosztów inwestycji, które wynoszą blisko 8 mln zł.

Manufaktura ma wesprzeć branżę rolno-spożywczą w naszym regionie. Jest to nowa forma wsparcia dla osób przedsiębiorczych i kulinarnie uzdolnionych. Inwestycja ma pomóc przedsiębiorczym mieszkańcom z terenów popegeerowskich, którzy zajmują się przetwórstwem spożywczym w swoich domach. Dla nich to właśnie powstanie specjalne miejsce przetwarzania i sprzedaży tych produktów. W ten sposób skrócony zostanie również łańcuch dostaw pomiędzy producentem a konsumentem.

Z doskonałych lokalnych produktów będą mogli skorzystać mieszkańcy powiatu białogardzkiego, ale również turyści
Uzupełnieniem tej działalności będzie Manufaktura rolnicza, na której powstanie pozyskaliśmy kolejne dofinansowanie

Starostwo Powiatowe w Białogardzie pozyskało ponad 4 mln. 800 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład na przeciwdziałanie wykluczeniu mieszkańców terenów po PGR-owskich.
Ten obiekt ma powstać na terenie naszego powiatu, poza Białogardem.

Już dziś również usłyszymy nieco więcej na ten temat, ponieważ temat zostanie poruszony o godzinie 10:00 w Polskim Radiu Koszalin.

źródło: Piotr Pakuszto Starosta Białogardzki/ facebook.com

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj