10.8 C
Białogard
wtorek, 21 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Różowy Marsz i bezpłatne badania USG

20 października na Placu Wolności w Białogardzie odbedzie się Różowy Marsz, aby zwrócić uwagę na profilaktykę raka piersi. Panie z regionu będą mogły także bezpłatnie przebadać się w Galerii Hosso.

Powiat Białogardzki wraz z Regionalnym Centrum Medycznym oraz Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Białogardzie serdecznie zapraszają na wydarzenie organizowane w ramach tzw. Różowego Października.

20 października w godzinach od 14:00 do 19:00 bezpłatne badania  USG odbędą się w Galerii Hosso w Białogardzie, a przeprowadzone zostaną przez lekarza z Regionalnego Centrum Medycznego w Białogardzie.

Jak przebiega badanie?
USG piersi – jest nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne, trwa ok. 10–15 minut. Pacjentka rozbiera się od pasa w górę i kładzie na leżance. Lekarz nakłada specjalny płyn lub żel na głowicę USG i rozpoczyna badanie piersi. Przesuwa głowicę po skórze piersi. Wynik badania USG jest znany od razu. Nie ma możliwości uzyskania opisu badania z uwagi na przesiewowy charakter naszych badań. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości badana otrzymuje wydruk z obrazem zmian.

Informacje dodatkowe:
Badania są przeznaczone dla kobiet powyżej 18 roku życia.
W ramach badań nie realizujemy skierowań na badania USG.

Nie prowadzimy zapisów na badania. Liczy się kolejność przyjścia.

Liczba miejsc jest ograniczona.
Regulamin wydarzenia dostępny będzie w miejscu badań.

Warto wiedzieć, że również tego dnia odbędzie się „Różowy marsz – WYŁĄCZ RAKA”. Wydarzenie rozpocznie się na Placu Wolności o godz.10.00. Uczestnicy przemaszerują ulicami miasta.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj