18.8 C
Białogard
środa, 19 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Rondo, którego nie ma, a czy będzie? Nikt nic nie wie.

źródło: https://www.google.pl/maps/

We wrześniu 2021 roku burmistrz Białogardu zapowiedziała inwestycję, która miała obejmować budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Kołobrzeskiej i Świdwińskiej.

W sprawie ronda doszło nawet do porozumienia między miastem Białogard i marszałkiem województwa zachodniopomorskiego Tomaszem Sobierajem.

na stronie UM w Białogardzie mogliśmy przeczytać:

„To skrzyżowanie jest solą w oku wielu kierowców. Rondo z pewnością usprawni ruch w tej części miasta i ułatwi wjazd ze Świdwińskiej na wiadukt.
Dzięki porozumieniu wkrótce rozpoczną się prace projektowe dotyczące ronda i dojazdów do niego.

Ta długo wyczekiwana inwestycja sfinansowana będzie ze środków województwa zachodniopomorskiego i budżetu Miasta Białogard.”

Od tego momentu minął już rok i ponad 4 miesiące, a ronda jak nie było, tak nie ma.

W budżecie na 2023 rok inwestycja została zupełnie pominięta. Mamy w nim remonty ulic Miłej, Grunwaldzkiej, Moniuszki i Piastów, oraz rondo na zbiegu Piłsudskiego i Batalionów Chłopskich.

To drugie rondo, również nie wydaje się pewną inwestycją, ponieważ miasto nawet nie ogłosiło przetargu na jego realizację.

Wielu mieszkańców bardzo liczy na rozwiązanie, które zwiększy bezpieczeństwo, a także poprawi przepustowość na Kołobrzeskiej i Świdwińskiej, na razie jednak trzeba się zmagać z tym, co jest.

To już nie pierwszy raz, gdy miasto bez żadnej informacji względem mieszkańców kasuje inwestycje, tak było, chociażby z termomodernizacją budynku Urzędu Miasta w Białogardzie, co zakończyło się zwrotem dofinansowania wraz z odsetkami.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj