21.7 C
Białogard
sobota, 18 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Radni uchwalili budżet miasta Białogard na 2023 rok

źródło: Google StreetView

Wczoraj odbyła się sesja Rady Miasta w Białogardzie, podczas której radni zdecydowali o kształcie budżetu na 2023 rok. Konkluzja jest jedna, 2023 będzie rokiem pod znakiem wysokiego kredytu. 

Niespełna 9 milionów 600 tysięcy złotych tyle wyniesie deficyt budżetu miasta Białogard w najgorszym scenariuszu. I jest to najwyższy deficyt budżetowy w ostatnich latach.

W 2022 roku deficyt wynosił ok. 5 mln złotych – 7 mln było planowane.

W 2021 roku deficyt wynosił ok. 4,8 mln – 7,5 mln było planowane.

W 2020 roku deficyt wyniósł ok. 7,6 mln – 6,2 mln było planowane.

W 2019 roku deficyt wyniósł ok. 5,4 mln – 1.7 mln było planowane.

Jak można zobaczyć, tendencja wzrostu wydatków samorządu w mieście Białogard rośnie. Oczywiście można jak Burmistrz Białogardu tłumaczyć wszystko COVID-19, Wojną na Ukrainie i Inflacją, a także troską o mieszkańców i utrzymaniem poziomu usług.

Jednak przy mniejszych wpływach budżetowych utrzymanie poziomu wydatków i droga w kredyt, jest tykającą bombą, z którą spotka się Rada Miasta i burmistrz w następnej kadencji.

Prędzej czy później zobowiązania trzeba będzie spłacić, a każdy kolejny rok będzie pozostawiał samorządowcom mniejsze pole do manewru.

To również stawia pod znakiem zapytania możliwości wykonania planowanych inwestycji. Oczywiście rok 2023 i 2024 będą czasem kampanii wyborczej, więc nic dziwnego, że pewne inwestycje forsowane są na koniec kadencji, z których konsekwencjami będą musieli się mierzyć potencjalni następcy.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj