18.4 C
Białogard
poniedziałek, 20 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Program „Ciepłe Mieszkanie” w gminie Białogard

Gmina Białogard zamierza przystąpić do programu „Ciepłe Mieszkanie”, dzięki któremu właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych będą, mgli uzyskać dofinansowanie na wymianę wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła. Aby Gmina uzyskała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, konieczne jest zbadanie potrzeb mieszkańców.

Program „Ciepłe Mieszkanie”skierowany jest do osób fizycznych posiadających tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego znajdującego się w budynku wielorodzinnym.

Dofinansowanie może zostać przeznaczone na wymianę wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe służących do ogrzewania lokalu mieszkalnego na efektywne źródła ciepła lub podłączenie do efektywnego źródła ciepła w budynku.

Urząd Gminy Białogard przygotował wstępną deklarację wyrażającą chęć skorzystania z dofinansowania w ramach programu. Wójt Gminy Białogard prosi o wypełnienie ankiety przez mieszkańców zainteresowanych udziałem w programie. Zbadanie potrzeb mieszkańców Gminy Białogard będzie stanowiło podstawę do właściwego oszacowania poziomu wsparcia i wypełnienia formularza wnioskującego o środki na realizację programu do WFOŚiGW.

Deklaracja wstępna nie jest zobowiązaniem do udziału w programie

Wypełnioną deklarację należy złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Białogard w Referacie Inwestycji, Zamówień Publicznych, Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami pokój nr 10, bądź w Punkcie Obsługi Interesanta, ul. Wileńska 8, 78 2 00 Białogard w dniach i godzinach pracy Urzędu w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja 2023 r. (środa).

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem:
94 312 11 62
Więcej informacji można uzyskać na stronach:
https://czystepowietrze.gov.pl/cieple
mieszkanie
https://wfos.szczecin.pl/cieple
mieszkanie/o programie/

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj