18.4 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Problemy w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Białogardzie !

Warsztaty Terapii Zajęciowej SZANSA w Białogardzie zostały przeniesione do budynku po dawnym Gimnazjum Nr 2. Warunki w budynku nie pozwalają na godne funkcjonowanie placówki w tej lokalizacji.

Niepomalowane sale, nieprzystosowane pracownie, skandaliczne warunki w toaletach, brak wyjść ewakuacyjnych, to tylko niektóre problemy z jakimi boryka się placówka. Przypominamy, Warsztaty Terapii Zajęciowej zostały przeniesione z lokalizacji mieszczącej się przy ul. Ustronie Miejskie 1. Obecnie niedostosowane do jednostki sale, nie pozwalają na godne funkcjonowanie placówki i nie zapewniają godnych warunków dla jej podopiecznych. O problemie dowiedzieliśmy się od mamy jednego z podopiecznych placówki. „My rodzice, składamy się na prace budowlane, zakup materiałów takich jak farby i sami staramy się odremontować budynek. Nie taka jest nasza rola, czy nie warto było najpierw zrobić remont, a potem przenieść WTZ i podopiecznych? – dodaje.

Miasto nie przygotowało budynku w nowej lokalizacji, do której uczęszczają osoby niepełnosprawne. WTZy mieszczą się na dwóch piętrach budynku. Wiele osób nie jest w stanie samodzielnie się poruszać, co utrudnia dojście do swojej pracowni. Dlaczego Miasto nie dostosowało budynku do potrzeb WTZ ? Tego nie wiemy, ale mamy nadzieję, że sytuacja w obiekcie natychmiast się poprawi.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj