6.9 C
Białogard
czwartek, 22 lutego, 2024
- REKLAMA -spot_img

Pracownicy MOPS z Policją prowadzą działania wobec osób bezdomnych

Dzielnicowi KPP Białogard wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białogardzie kontynuują działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniu życia i zdrowia osób bezdomnych i będących w kryzysie bezdomności.

W okresie zimowym najbardziej narażonymi osobami na wychłodzenie i zagrożenie stanu życia i zdrowia są osoby bezdomne. W związku z tym funkcjonariusze Policji kontrolują między innymi parki, opuszczone altanki na ogródkach działkowych, pustostany, dworce sprawdzając czy osobom tam przebywającym lub zamieszkującym nie zagraża wyziębienie. Warto przy tym pamiętać, że Policja nie jest w tej kwestii osamotniona i ściśle współpracuje z instytucjami pomocowymi tj. MOPS czy GOPS. Istotną rolę w realizacji zadań pełnią dzielnicowi. Dzięki ich wiedzy i znajomości podległego terenu, sprawdzane są te miejsca, w których istnieje największe prawdopodobieństwo, że mogą przebywać osoby bezdomne, a także osoby samotnie zamieszkujące, które ze względu na wiek i stan zdrowia nie są w stanie zapewnić sobie podstawowych potrzeb, takich jak ogrzanie domu czy zrobienie zakupów. 22 stycznia br dzielnicowi wspólnie z pracownikami MOPS spotykali się z osobami bezdomnymi proponując im wsparcie i pomoc w ich trudnej sytuacji.

Choć wiedza dzielnicowych i pracowników instytucji pomocowych w zakresie miejsc przebywania osób bezdomnych, nadużywających alkoholu oraz samotnych jest duża to nie zawsze są oni w stanie dotrzeć do wszystkich .Dlatego pamiętajmy , jeśli ktokolwiek posiada informację o osobach które są w sytuacji kryzysowej ,zauważą kogokolwiek siedzącego na przystanku,w parku, będącego pod wpływem alkoholu lub znajdującego się w sytuacji mogącej powodować wychłodzenie organizmu wystarczy zadzwonić pod numer 112 lub skorzystać z aplikacji ,,Krajowa Mapa Zagrożeń” za pomocą której istnieje możliwość oznaczania miejsc gdzie znajdują się osoby bezdomne wymagające pomocy odpowiednich służb.

źródło i opracowanie: KPP Białogard

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj