21.7 C
Białogard
sobota, 18 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Powstanie nowy teren rekreacyjny w miejscowości Karwin

Źródło: https://www.facebook.com/KarlinoGminazEnergia

Gmina Karlino dokona dużej inwestycji w miejscowości Karwin, która obejmie znajdujący się tam zbiornik przeciwpożarowy. Akwen wodny ma zostać przekształcony w zbiornik rekreacyjny. 

Znajdujący się w miejscowości Karwin zbiornik wodny, który kiedyś służył jako zbiornik przeciwpożarowy, obecne znajduje się w fatalnym stanie i nie spełnia swojego zadania. Wynika to z faktu, że zbiornik jest zarośnięty i zamulony. Planowana jest jednak jego rewitalizacja i przekształcenie obszaru w teren rekreacyjny.

Inwestycja ma zostać zorganizowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Lokalnej Grupy Działania „Siła w Grupie” z Gościna, a sam projekt nosi nazwę „Budowa infrastruktury turystyczno — rekreacyjnej na terenie Gminy Karlino poprzez zagospodarowanie zbiornika wodnego w miejscowości Karwin”.

W ramach inwestycji znajdujący się w Karwinie zbiornik wodny zostanie odmulony, usunięte zostaną zarośla, na nowo również zostanie wytyczona linia brzegowa akwenu, a także wzmocnienie brzegów faszyną. Dalej wokół lokacji powstaną obiekty małej architektury tj. wiata rekreacyjna, miejsce na ognisko, ławki. Dodatkowo wody stawu mają zostać zarybione, by przyciągnąć wędkarzy.

Szacowany koszt inwestycji to 193.401,72 zł z czego 93.993,00 zł, to środki z Unii Europejskiej a 99.408,72 zł środki własne Gminy Karlino, planowany termin oddania obiektu, to koniec roku 2022.

 

 

 

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj