0.9 C
Białogard
wtorek, 23 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Powiat Białogardzki wspiera utrzymanie filii biblioteki

Źródło:https://www.facebook.com/piotrpakuszto

Od pewnego czasu w Białogardzie wiele się mówi na temat filii biblioteki, dla której nie można znaleźć miejsca. Teraz do działań zmierzających do utrzymania filii biblioteki przyłączyły się władze powiatu.

Filia biblioteki miejskiej na ulicy Chopina w Białogardzie w ostatnim czasie budzi wiele emocji, ponieważ jej los stanowi obecnie wielki znak zapytania, a plany miasta co do placówki nie są jasne, gdyż radni miejscy nie mogą w tej kwestii dojść do porozumienia.

W ostatnim czasie pojawiało się wiele pomysłów, z których żaden nie doszedł do skutku, począwszy od likwidacji jednostki, po umiejscowienie jej w budynkach zarządzanych przez Białogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, jednak żadna z tych inicjatyw nie znalazła należytego poparcia.

Teraz do tematu włączył się powiat, który zaproponował ciekawe rozwiązanie, gdyż w porozumieniu z Regionalnym Centrum Medycznym Sp. z o.o. w Białogardzie, istnieje możliwość ponownego otwarcia filii biblioteki w białogardzkim szpitalu. Przeprowadzono już rozmowy z Prezesem spółki Piotrem Skaskiewiczem, który wspiera tę inicjatywę. Teraz decyzja należy do władz miasta, które muszą zdecydować, czy zaproponowane przez powiat rozwiązanie jest zadowalające.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj