6.9 C
Białogard
czwartek, 22 lutego, 2024
- REKLAMA -spot_img

Polska Gala Zapaśnicza – sportowe święto w Białogardzie

W czwartek w hali białogardzkiego liceum odbyła się wielka sportowa impreza ENEA POLSKA GALA ZAPAŚNICZA. Zawodnicy zafundowali kibicom wiele wrażeń.

12 pasjonujących pojedynków rozegrali topowi zawodnicy zapaśniczego świata sportu, w tym reprezentanci AKS Białogard.

Białogardzianie nie zawiedli swoich kibiców. W walce wieczoru fenomenalne zwycięstwo odniósł Zbigniew Baranowski pokonując swojego przeciwnika z Litwy 10 do 0. Chwilę wcześniej triumf odniosła Wiktoria Chołuj, pokonując węgierkę 3-0. Sukces odniósł również Krzysztof Bieńkowski. Topowi zawodnicy z naszego regionu zapewnili kibicom niesamowite emocje i radość ze zwycięstw.

W pierwszej walce Enea Polskiej Gali Zapaśniczej w Białogardzie w stylu wolnym w kategorii do 57kg zwyciężył Volodymir Kornilov, który pokonał Adama Bieńkowskiego 3-1. W drugim pojedynku Zoltan Mate Mizsei po znakomitej walce pokonał Bartosza Lisa 3-1 (14:12) w stylu wolnym w kategorii do 65kg. W kolejnej znakomitej walce, tym razem w stylu klasycznym. w kategorii do 77kg Kamil Czarnecki pokonał po efektownych akcjach Aleksandra Mielewczyka 3-1 (9:8). W pierwszej walce kobiet w kategorii do 53kg Natalia Walczak pokonała Joannę Samsonowicz 3-1 (10:5). W piątym pojedynku Damian Korbus pokonał Kacpra Śledzia w stylu wolnym w kategorii do 92kg. W walce w kategorii do 67kg w stylu klasycznym Mateusz Bernatek pokonał Romana Pacurkowskiego 3-1 (7*:7). W pierwszej walce gali zakończonej przed czasem rywalizująca w kategorii do 57kg Anhelina Lysak pokonała Julię Nowicką z Karlina 4-1 (12:2).

W ostatniej walce w stylu wolnym w kategorii do 65kg w tej serii Krzysztof Bieńkowski pokonał Mateusza Łuszczyńskiego 3-1 (7:4).

Artsiom Szumski sprawił ogromna niespodziankę i rywalizując w stylu klasycznym w kategorii do 97kg zapaśnik KS Sobieski Poznań pokonał brązowego medalistę olimpijskiego Tadeusza Michalika 3-1.

Podczas gali wręczono także kółka olimpijskie zawodnikom AKS. Gościem gali, a zarazem komentatorem sportowych zmagań, był prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Suproń. Galę zorganizował wraz z PZZ Powiat Białogardzki, pod patronatem honorowym starosty białogardzkiego Piotra Pakuszto.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj