1 C
Białogard
niedziela, 10 grudnia, 2023
- REKLAMA -spot_img

Policyjna obława i blokady na drogach – poszukiwany mężczyzna wpadł i trafił do aresztu!

W sobotę około godz. 18 patrol białogardzkiej drogówki w miejscowości Przegonia (powiat białogardzki) zatrzymał do kontroli osobowego Forda.

W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna odepchnął policjantkę, wsiadł do swojego auta i odjechał terenowym fordem w głąb lasu.

W białogardzkiej jednostce policji podniesiono alarm, ruszyła policyjna obława, a do działań skierowano zwiększone siły i środki.

Na drogach powiatowych oraz na drodze wojewódzkiej nr 163 w okolicach Moczyłek, Klępina i Przegoni dosłownie zaroiło się od policji.

Zatrzymywano pojazdy do kontroli, policjanci ruszyli też w teren, działania trwały całą noc. Po kilku godzinach udało się zatrzymać mężczyznę, chwile później znaleziono też jego samochód, który porzucił w lesie.

Okazało się, że to myśliwy, który pod wpływem alkoholu wracał autem z polowania zbiorowego. Jak powiedziała nam rzecznik prasowy aspirant Kinga Plucińska — Gudełajska 41-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Białogard w trakcie kontroli drogowej nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów, po czym odjechał z miejsca kontroli.

Ruszyły poszukiwania, w trakcie których ujęto mężczyznę w pościgu pieszym, zabezpieczono przy nim broń myśliwską, a później znaleziono jego pojazd. Zatrzymany mężczyzna był w stanie nietrzeźwości.

W chwili obecnej 41-latek znajduje się w policyjnym areszcie, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking.

Zatrzymany odpowie za kierowanie pojazdu w stanie nietrzeźwości, naruszenie nietykalności funkcjonariusza na służbie, zmuszanie do odstąpienia od czynności służbowych poprzez kierowanie gróźb karalnych wobec funkcjonariusza oraz niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego przez funkcjonariusza policji.

Obecnie trwają dalsze czynności z udziałem zatrzymanego mężczyzny, który niebawem usłyszy prokuratorskie zarzuty. O jego dalszych losach zdecyduje Sąd Rejonowy w Białogardzie. Do sprawy wrócimy.

Foto i Autor Grzegorz Galant Głos Koszaliński

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj