0.2 C
Białogard
wtorek, 23 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Podpisanie umowy z laureatami konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2023”

03 sierpnia 2023 roku w obecności Marszałka województwa zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja oraz Burmistrza Miasta Karlino Waldemara Miśko zostały oficjalnie podpisanie umowy z laureatami konkursu Marszałka województwa zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2023”.

Zwycięskie sołectwa to Karścino i Lubiechowo, dla których przeznaczone zostały dodatkowe fundusze na sfinansowanie zgłoszonych do konkursu projektów.

Mieszkańcy Karścina zgłosili projekt pod nazwą „Raj dla najmłodszych”, który zakłada ogrodzenie istniejącego terenu placu zabaw. Realizacja projektu pozwoli na stworzenie bezpiecznego miejsca dla dzieci, a także przyczyni się do budowania relacji i więzi między rówieśnikami oraz otworzy nowe możliwości organizacji aktywności kulturalno– rekreacyjnej w sołectwie. Całkowita wartość projektu to 23.807,80 zł, z czego 15.000 zł to fundusze pochodzące z „Grantu Sołeckiego 2023”.

W Lubiechowie dzięki pozyskanemu grantowi na projekt pn. „Budowa monitoringu wizyjnego przy świetlicy wiejskiej w Lubiechowie” zostanie zakupiony oraz zamontowany monitoring wizyjny, który będzie monitorować plac zabaw, boisko oraz częściowo świetlicę wiejską. Zamontowane kamery mają przyczynić się do bezpiecznego spędzania czasu przez najmłodszych mieszkańców. Wartość projektu to 19.352,40 zł, z czego 15.000 zł to fundusze pochodzące z „Grantu Sołeckiego 2023″.

Celem konkursu było wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej z inicjatywy sołectw w województwie zachodniopomorskim. Całkowita pula środków w konkursie to 2.700.000,00 zł! Pełna lista laureatów dostępna pod adresem: https://grantysoleckie.wzp.pl/wyniki-konkursu

źródło i opracowanie: Karlino.pl

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj