18.8 C
Białogard
wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Plan deinstytucjonalizacji w Karlinie

źródło: Facebook Karlino Gmina z Energią

W piątek, w Karlinie odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu ds. opracowania Lokalnego Planu Deinstytucjonalizacji dla Gminy Karlino.

27 kwietnia 2023 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Karlinie odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu ds. opracowania Lokalnego Planu Deinstytucjonalizacji Usług Społecznych w Gminie Karlino. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Spółdzielni Socjalnej „Dobra Marka”, Spółdzielni Socjalnej „Feniks”, Miejskiej Rady Seniorów, Karlińskiego Ośrodka Kultury, Zespołu Szkół w Karlinie oraz Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Lokalny Plan Deinstytucjonalizacji jest dokumentem, który wyznacza kierunki rozwoju usług społecznych na szczeblu lokalnym, zarówno w zakresie koniecznych interwencji, jak i podjęcia działań o charakterze prewencyjnym i profilaktycznym. Obecnie podjęte zostały działania mające na celu zdiagnozowanie gminy Karlino, w zakresie potrzeb w następujących obszarach:
1. Wsparcie dziecka i rodziny, w tym dziecka z niepełnosprawnością
2. Wsparcie osób starszych
3. Wsparcie osób z niepełnosprawnościami
4. Wsparcie osób bezdomnych
5. Wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi.
Zespół przystąpił do przygotowania ankiety dla mieszkańców naszej Gminy, o której wypełnienie będziemy Państwa prosić w najbliższym czasie.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj