Białogard
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Piłkarskie zmagania drużyn z powiatu białogardzkiego

W weekend 21 maja 2022 roku odbyły się kolejne kolejki rozgrywek piłkarskich, w których biorą udział drużyny z powiatu białogardzkiego

W 26 kolejce gr. 3 klasy okręgowej mogliśmy podziwiać drużyny Iskry Białogard, która na swoim boisku zmierzyła się z drużyną Zawisza Grzmiąca, mecz zakończył się wysoką wygraną piłkarzy z Białogardu, którzy pokonali przeciwników 4:2. Zespół pokazał, że potrafi powrócić do gry, nawet po ostatnich wysokich przegranych z Wiekowianką Wiekowo (4:0) i Głazem Tychowo (1:5).

Zespół Głaz Tychowo również zaprezentował się bardzo dobrze i pokonał w wyjazdowym meczu zespół Vimobilia Będzino wynikiem 3:4, mecz był bardzo zacięty, a każda z drużyn dawała z siebie wszystko, ostatecznie silniejsi okazali się piłkarze z Tychowa.

Po 26 kolejkach zespoły powiatu białogardzkiego znajdują się na następujących pozycjach:

Głaz Tychowo pozycja 5

Iskra Białogard pozycja 11

Do końca rozgrywek pozostały 4 kolejki, a drużyny z Tychowa i Białogardu zapewniły sobie, pozostanie na tym poziomie rozgrywek, niestety żadna z drużyn nie ma szans na awans, ze względu na niesamowitą dyspozycję drużyny Mechanika Bobolice, który na 4 kolejki przed zakończeniem sezonu zapewnił sobie awans do wyższej grupy rozgrywek.

W 32 kolejce 4 ligi zachodniopomorskiej zupełnie nie poradziła sobie natomiast drużyna z Karlina, która zanotowała 6 porażkę z rzędu i przegrała z Chemikiem Police 1:3, początkowo zawodnicy z Karlina zdobyli przewagę, skutecznie strzelając do bramki przeciwników w 26 minucie, jednak po bramce samobójczej w 30 minucie, mecz potoczył się na korzyść piłkarzy z Polic, którzy trafiali do siatki jeszcze w 63 i 80 minucie meczu.

Obecnie drużyna z Karlina zajmuje 18 miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów, a bilans drużyny to 5 zwycięstw, 8 remisów i aż 19 porażek.